Зміни в регулюванні архітектурно-будівельної діяльності
Постановою Кабінету Міністрів України № 747 від 26 серпня 2015 року було об’єднано Порядок виконання підготовчих робіт і Порядок виконання будівельних робіт в один нормативний акт – Порядок виконання підготовчих і будівельних робіт, який набрав чинності після його офіційного опублікування 9 жовтня 2015 року. Порядок виконання підготовчих і будівельних робіт є черговим підзаконним актом, який прийнятий у зв’язку з набуттям чинності змін до законодавства щодо регулювання архітектурно-будівельної діяльності.
Відтепер повідомлення про початок виконання підготовчих або будівельних робіт може бути надіслане заявником до відповідного органу державного архітектурно-будівельного контролю за місцезнаходженням об’єкта через електронну систему здійснення декларативних процедур у будівництві. Ця електронна система запрацювала з 12 жовтня 2015 року, однак щоб користуватися нею необхідна наявність електронного цифрового підпису в заявника.
Відповідно до Порядку виконання підготовчих і будівельних робіт, повноваження з питань надання, повернення чи анулювання документів, які дають право на виконання підготовчих чи будівельних робіт, здійснюються виконавчими органами з питань державного архітектурно-будівельного контролю сільських, селищних, міських рад, а також структурними підрозділами Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій. В окремих випадках, зокрема щодо об’єктів V (найвищої) категорії складності або таких, що розташовані за межами населених пунктів чи на території кількох адміністративно-територіальних одиниць, такі повноваження здійснює Державна архітектурна будівельна інспекція.
Документи, що надають право на виконання підготовчих робіт, діють до моменту отримання права на виконання будівельних робіт, а документи, що надають право на виконання будівельних робіт, є чинними до завершення будівництва.