Зміни в процедурі державних закупівель
25 грудня 2015 року Верховна Рада прийняла закон, відповідно до якого державні закупівлі здійснюватимуться в електронному форматі. Цей Закон був прийнятий на виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у частині імплементації деяких директив ЄС.
Так, відповідно до положень Закону, запроваджується система електронних закупівель, що повинна забезпечити швидкий обмін документами та інформацією, розкриття всіх пропозицій учасників після завершення аукціону у відкритих торгах, а також покликана створити модель електронних закупівель за участю держави та приватного бізнесу та знизити рівень корупції під час відповідних процедур.
Крім цього, передбачено здійснення державних закупівель із застосуванням двох конкурентних процедур регулювання (відкриті торги та конкурентний діалог), а також однієї неконкурентної – переговорної процедури закупівлі. Відкриті торги проводяться з обов’язковим проведенням аукціону з найнижчою ціною та з урахуванням нецінових критеріїв. Якщо замовник не може визначити необхідні технічні, якісні характеристики товарів та робіт або визначити вид послуг, а також у випадку, коли для прийняття оптимального рішення про закупівлю необхідно провести переговори з учасниками, застосовується процедура конкурентного діалогу. Переговорна процедура закупівлі здійснюється без попередньої публікації, а оприлюднюється тільки повідомлення про намір укласти договір після проведення переговорів з учасником процедури.
Закон вводиться в дію поетапно: з 1 січня 2016 року положення Закону застосовуються для всіх центральних органів виконавчої влади та суб’єктів, що діють у визначених сферах, а з 1 січня 2017 року – для всіх замовників.