1. Home
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. Зміни в податковому законодавстві
9 Січня, 2016

Зміни в податковому законодавстві

24 грудня 2015 року Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році». Зміни торкнулись практично всіх найважливіших податків та процедур, які впливають на діяльність бізнесу. Зміни набрали чинності з 1 січня 2016 року.

Так для суб’єктів спрощеної системи оподаткування обсяг річного максимально допустимого доходу знижено до 5 млн. грн. (попередня редакція Податкового кодексу передбачала максимальний розмір річного доходу 20 млн. грн.). Крім цього, нововведення передбачають підвищення ставок для платників 3 групи з 2 до 3% (у разі сплати податку на додатну вартість) та з 4 до 5% (у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку).

На заміну двом чинним раніше ставкам податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) 15% та 20% встановлена єдина базова ставка ПДФО у розмірі 18%. Ставка ПДФО при виплаті дивідендів залишається на рівні 5%.

Що стосується єдиного соціального внеску (ЄСВ), то законодавець встановив єдину ставку в розмірі 22%. При цьому варто зазначити, що максимальний розмір бази нарахування ЄСВ був підвищений з 17 до 25 мінімальних заробітних плат.

Реформування податкового законодавства передбачає також удосконалення відшкодування податку на додану вартість (ПДВ) з державного бюджету, зокрема опублікування офіційної інформації про відшкодування. З 1 лютого 2016 року вводиться два види реєстрів для осіб, загальний об’єм експорту яких перевищує 40% та всіх інших експортерів.

Що стосується податку на нерухоме майно, то тут потрібно звернути увагу на збільшення граничної ставки податку з 2% до 3% розміру мінімальної заробітної плати за 1 кв. метр загальної площі житлової та нежитлової нерухомості, а також встановлення додаткової ставки податку в розмірі 25 тис. грн. для квартир площею понад 300 кв.м, та будинків – понад 500 кв.м.

Зміни податкового законодавства торкнулись також сільськогосподарських виробників. Так, зміни до Податкового кодексу передбачають скорочення строку застосування спеціального режиму оподаткування їх діяльності до 1 січня 2017 року. Крім цього, запроваджується диференціація пропорцій розподілу задекларованих сум ПДВ на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств та до державного бюджету. При здійсненні операцій із продукцією тваринництва 20% перераховується до бюджету, а 80% на спеціальний рахунок сільськогосподарського підприємства. При здійсненні операцій із зерновими та технічними культурами 15% залишається у розпорядженні сільгоспвиробника, а 85% зараховується до бюджету. При здійсненні всіх інших операцій із сільськогосподарськими товарами/послугами 50% зараховується до бюджету та 50% на спеціальний рахунок сільгоспвиробника.

Що стосується інших змін, то тут варто відзначити скасування з 1 січня 2016 додаткового імпортного збору, який діяв у розмірі 5% та 10%. При цьому військовий збір у розмірі 1,5% діятиме і в 2016 році. На транспортні засоби, оснащені електричними двигунами встановлюється нульова ставка ввізного мита.

Всі новини