1. Home
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. Затверджено Порядок встановлення надбавки до «зеленого» тарифу
6 Березня, 2016

Затверджено Порядок встановлення надбавки до «зеленого» тарифу

26 лютого 2016 року набув чинності Порядок визначення рівня використання обладнання українського виробництва на об’єктах електроенергетики, що виробляють електричну енергію з альтернативних джерел енергії, та встановлення відповідної надбавки до «зеленого» тарифу.

Нагадаємо, що надбавка до «зеленого» тарифу (на весь строк його дії) застосовується у разі використання на об’єктах електроенергетики, що виробляють електричну енергію з альтернативних джерел енергії, обладнання українського виробництва та за умови введення таких об’єктів електроенергетики (черг будівництва електричних станцій, пускових комплексів) в експлуатацію в період з 01.07.2015 – 31.12.2024. Щоправда, така надбавка до «зеленого» тарифу не розповсюджується на об’єкти електроенергетики приватних домогосподарств.

Підтвердженням факту та дати введення в експлуатацію об’єкта електроенергетики є виданий уповноваженим органом сертифікат, що засвідчує відповідність закінченого будівництвом об’єкта проектній документації та підтверджує його готовність до експлуатації, або зареєстрована відповідно до законодавства декларація про готовність об’єкта до експлуатації.

Якщо рівень використання обладнання українського виробництва складає щонайменше 30%, розмір надбавки до «зеленого» тарифу складає 5%. У випадку, якщо рівень використання обладнання українського виробництва складає щонайменше 50%, розмір надбавки до «зеленого» тарифу буде складати 10%.

Зазначений Порядок передбачає, що українське виробництво елементів обладнання підтверджується сертифікатом про українське походження, виданим у встановленому порядку Торгово-промисловою палатою України.

Для встановлення надбавки до “зеленого” тарифу за дотримання рівня використання обладнання українського виробництва заявник подає до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) заяву і такі документи:

  • пояснювальну записку щодо наявного на об’єкті електроенергетики обладнання українського виробництва з посиланнями на сертифікати про українське походження та документи, що підтверджують право власності (користування) на елементи (елементами) обладнання;
  • розрахунок рівня використання обладнання українського виробництва на об’єктах електроенергетики;
  • сертифікати про українське походження;
  • підтвердження права власності (користування) на такі елементи (такими елементами) обладнання;
  • інформацію про підрядників (генерального підрядника), які виконували роботи з буріння свердловини на об’єктах електроенергетики, що виробляють електричну енергію з використанням геотермальної енергії.

НКРЕКП розглядає заяву та додані до неї документи протягом 30 календарних днів.

Детально про розміри «зеленого» тарифу за електроенергію, вироблену з використанням альтернативних джерел енергії

Всі новини