1. Home
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. Відкриття інформації щодо власників нерухомості
26 Серпня, 2015

Відкриття інформації щодо власників нерухомості

14 липня 2015 року Верховна Рада України прийняла Закон № 597-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення прозорості у сфері відносин власності з метою запобігання корупції», який передбачає забезпечення прозорості інформації про власників автомобілів, нерухомого майна та земельних ділянок.

Зокрема, встановлюється, що у разі якщо при реєстрації автомобілів, нерухомого майна або земельних ділянок особа свідомо вказує недостовірні дані про себе, то при виявленні цього факту її буде оштрафовано на суму від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. При повторному аналогічному порушенні штраф зросте від трьох до шести неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (на сьогодні сума неоподаткованого мінімуму громадян становить 17 гривень).

Цей Закон передбачає, що інформація про зареєстровані транспортні засоби та їх власників, що міститься у Єдиному державному реєстрі, держателем якого є Державтоінспекція МВС, стане відкритою та загальнодоступною.

Для фізичних та юридичних осіб інформація зі згаданого реєстру надається шляхом пошуку за суб’єктом (власником транспортного засобу) в електронній формі через офіційний веб-сайт Державтоінспекції МВС за умови ідентифікації такої особи з використанням електронного цифрового підпису.

Інформацію з Єдиного державного реєстру ДАІ можна буде отримати також і в паперовій формі шляхом подання заяви особисто або поштою органам Державтоінспекції МВС.

Крім цього, відкритими будуть дані про нерухомість, яка належить тій чи іншій особі. Зокрема, відомості про нерухоме майно можна отримати в електронній формі через офіційний веб-сайт Міністерства юстиції. А інформацію про власників землі мають право отримати фізичні та юридичні особи, за умови їх ідентифікації з використанням електронного цифрового підпису.

Закон набирає чинності 6 жовтня 2015 року.

Всі новини