Порядок продажу «зеленої» електроенергії, виробленої домогосподарствами
15 квітня 2016 року набрала чинності нова редакція Порядку продажу, обліку та розрахунків за вироблену електричну енергію з альтернативних джерел енергії об’єктами електроенергетики приватних домогосподарств. Порядок визначає процедуру введення в експлуатацію генеруючих установок приватних домогосподарств, порядок обліку та продажу виробленої ними електроенергії.
Нагадаємо, що Закон України «Про електроенергетику» передбачає можливість встановлення домогосподарствами сонячних та вітрових генеруючих установок потужністю до 30 кВт (але не більше потужності, дозволеної до споживання за договором про користування електричною енергією).
Домогосподарства мають право встановлювати генеруючу установку потужністю до 30 кВт та продавати електропостачальнику електричну енергію, вироблену з енергії сонячного випромінювання та вітру, за «зеленим» тарифом в обсязі, що перевищує місячне споживання електричної енергії такими приватними домогосподарствами.
Генеруюча установка у приватному домогосподарстві вважається введеною в експлуатацію з дати подання (відправлення) відповідної заяви-повідомлення електропостачальнику. Останній після отримання заяви-повідомлення протягом 3 робочих днів перевіряє потужність встановленої у приватному домогосподарстві генеруючої установки. Послуги з улаштування вузла обліку оплачує домогосподарство.
У разі якщо в домогосподарстві введено в експлуатацію декілька генеруючих установок, до яких мають застосовуватися різні коефіцієнти “зеленого” тарифу, таке домогосподарство має забезпечити окремий комерційний облік виробленої електричної енергії за кожною установкою (для якої застосовується окремий коефіцієнт “зеленого” тарифу) та окремий комерційний облік електричної енергії, що її споживає приватне домогосподарство.
Детальніше про розмір «зеленого» тарифу за електроенергію, вироблену з використанням альтернативних джерел енергії