На що звернути увагу при веденні бізнесу в Україні (вебінар)
22 березня 2023 року юристи DLF виступили на вебінарі, присвяченому веденню бізнесу під час воєнного стану в Україні. Організатором онлайн-заходу виступила Торгово-промислова палата м. Аугсбург (Німеччина, IHK Schwaben).
Юристи DLF Ігор Дикунський та Ольга Янушевич висвітлили актуальні питання розмитнення в Україні, питання валютного регулювання під час здійснення поставок в Україну та з України, а також можливість участі іноземних компаній в державних закупівлях. Інші спікери детально проаналізували актуальні тендери та поділились своїм практичним досвідом ведення бізнесу в Україні під час війни.
У своїй доповіді Ольга Янушевич згадала актуальні валютні обмеження, запроваджені Національним банком України, зокрема, Постанову Правління НБУ №18 «Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану» від 24 лютого 2022 року. Вона також проаналізувала останні зміни українського законодавства щодо встановлення тимчасових особливостей визначення митної вартості товарів, що вивозяться за митну територію України.
Слід зазначити, що зараз фінансова система України досягла певної стабільності. Це стало можливим не тільки завдяки регуляторним обмеженням, а й завдяки адаптації ринку та компаній до нових обставин, завдяки створенню нових умов виробництва та розвитку нових ланцюгів поставок.
Якщо український бізнес-партнер має іноземну валюту на своїх банківських рахунках, то він може здійснювати такі операції, для яких купівля іноземної валюти заборонена, але водночас дозволено здійснювати перекази відповідно до транскордонних обмежень.
Ігор Дикунський детально проаналізував можливості участі іноземних компаній у тендерах із надання послуг, виконання робіт чи поставки товарів для розпорядників бюджетними коштами. Було згадано також актуальні строки проведення відкритих торгів та строки оскарження результатів тендерів.
Іноземні компанії можуть брати учать у торгах із забезпеченням відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель. Оцінюючи нові можливості, пов’язані з участю в державних закупівлях в Україні, іноземним компаніям потрібно врахувати, що відповідно до нових правил оголошення про закупівлю публікуються тільки українською мовою.
Відповідно, коректний пошук можливостей (оголошень тощо) необхідно здійснювати з урахуванням належного перекладу.
Учасники заходу мали можливість поставити свої запитання у чаті – пізніше, у секції “Питання та відповіді” вебінару.
Якщо ви хочете отримати презентації DLF (німецькою мовою) на свою електронну адресу, будь ласка, натисніть кнопку нижче: