Міжнародна технічна допомога в Україні: ануляція акредитації та моніторинг
1. Міжнародна технічна допомога
2. Ануляція рішення про акредитацію виконавця
3. Моніторинг проєктів міжнародної технічної допомоги
1. Міжнародна технічна допомога
Міжнародна технічна допомога – фінансові ресурси та послуги, що відповідно до міжнародних договорів України надаються донорами на безоплатній та безповоротній основі з метою підтримки України.
Міжнародна технічна допомога може залучатись у вигляді, майна, робіт і послуг, прав інтелектуальної власності, фінансових ресурсів (грантів), інших ресурсів, зокрема стипендій.
Інша стаття за темою: Реєстрація міжнародної технічної допомоги в Україні
Проєкти міжнародної технічної допомоги підлягають обов’язковій державній реєстрації в Україні. Своєю чергою, державна реєстрація проєкту є підставою для акредитації виконавця міжнародної технічної допомоги в Україні. Однак варто враховувати, що за деяких обставин рішення про акредитацію виконавця може бути анульовано.
2. Ануляція рішення про акредитацію виконавця
Секретаріат Кабінету Міністрів України має право анулювати рішення про акредитацію виконавця у разі:
- офіційного звернення виконавця щодо анулювання рішення про акредитацію;
- припинення дії контракту на виконання проєкту;
- анулювання рішення про державну реєстрацію проєкту.
3. Моніторинг проєктів міжнародної технічної допомоги
Моніторинг проєктів міжнародної технічної допомоги проводить Секретаріат Кабінету Міністрів України разом з бенефіціаром і вповноваженими представниками партнера з розвитку під час реалізації проєкту (поточний моніторинг) і на заключному етапі реалізації (заключний моніторинг).
Для забезпечення поточного моніторингу реципієнт подає бенефіціарові:
- до 10 липня звітного року – результати піврічного моніторингу проєкту (програми) та до 10 січня року, що настає за звітним, – результати річного моніторингу проєкту (програми), завізовані відповідальною особою та підписані керівником реципієнта;
- копії протоколів засідань наглядових рад й експертних груп, що утворюються для супроводження діяльності за проєктом (програмою), якщо це передбачено проєктам (програмою).
Для забезпечення поточного моніторингу виконавець щороку подає до Секретаріату Кабінету Міністрів України копію звіту, передбаченого контрактом із партнером з розвитку, або його частини, в якій визначено інформацію про стан реалізації проєкту, надану допомогу реципієнтам проєкту, суму використаних коштів.
Важливо: Неподання реципієнтом бенефіціарові або бенефіціаром до Секретаріату Кабінету Міністрів України згаданих документів, вважається рівнозначним незадовільному впровадженню проєкту, після цього Секретаріат Кабінету Міністрів України інформує партнера з розвитку про незадовільне впровадження таких проєктів та порушує перед партнером з розвитку питання щодо зупинення їх реалізації до отримання Секретаріатом Кабінету Міністрів України необхідних документів.