Деякі зміни валютного законодавства
Після суттєвих пом’якшень українського валютного законодавства, які Національний банк України встановив постановою № 342 «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України», що набрала чинності 9 червня 2016 року, за останні тижні Національний банк запровадив ще декілька коректив до валютного регулювання.
Так, 29 липня 2016 року набрало чинності положення НБУ № 361, відповідно до якого продовжено строк розрахунків за зовнішньоекономічними операціями в іноземній валюті до 120 календарних днів. До цього цей строк становив 90 календарних днів. Попри це, Національний банк пом’якшив умови здійснення платежів за імпортними контрактами, зокрема акредитивами. Від тепер банки повинні використовувати виключно акредитивну форму розрахунків, якщо сума платежу перевищує 1 млн. дол. США. Раніше така вимога стосувалась лише платежів на суму понад 500 тис. дол. США.
Додатково постановою № 364 від 2 серпня 2016 року, НБУ спростив для фізичних осіб здійснення операцій з готівковою іноземною валютою. Починаючи з 10 серпня 2016 року фізичні особи мають право проводити обмін валюти на суму до 150 тис. грн. без надання документів.
Окрім цього, слід зазначити, що 29 червня 2016 року Правління НБУ після недавнього зниження облікової ставки з 18% до 16,5%, понизило її на ще один відсотковий пункт до 15,5%.
Постанова № 342 «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України» діятиме до 15 вересня 2016 року. Тоді відбудеться наступне засідання Національного банку України з питань монетарної політики, де буде прийняте рішення щодо подальших умов дії обмежень на валютному ринку.