Виробництво тепла з використанням альтернативних джерел енергії: нові правила
15 квітня 2017 року набрали чинності зміни до Закону України «Про теплопостачання», якими були змінені правила встановлення тарифів на тепло, яке виробляється на установках з використанням альтернативних джерел енергії (включаючи, теплоелектроцентралі, теплоелектростанції та когенераційні установки). Мова йде про постачання тепла населенню та споживачам, що фінансуються з державного та місцевого бюджетів (адміністративні будівлі, дитсадки, лікарні, школи тощо).
Основними перевагами таких нововведень є можливість заміщення природного газу альтернативними джерелами енергії та збільшення розміру тарифу за «альтернативне» теплопостачання.
Відтепер тариф на таку теплову енергію встановлено на рівні 90% тарифу на теплову енергію, вироблену з використанням природного газу (для потреб відповідної категорії споживачів). У разі, якщо компанія не виробляє теплову енергію з використанням природного газу, такий тариф встановлюється на рівні 90% середньозваженого тарифу на теплову енергію, вироблену з використанням природного газу.
Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України щоквартально затверджує середньозважений тариф на теплову енергію, вироблену з використанням природного газу. Виробники тепла з альтернативних джерел енергії звертаються до органів місцевого самоврядування із заявою та зазначенням розміру тарифу. Якщо протягом 30 календарних днів з дня надходження заяви орган місцевого самоврядування не встановив розмір тарифу або не надав вмотивовану відмову у його встановленні, вважається, що відповідний тариф затверджено (принцип «мовчазної згоди»).
Тарифи на тепло, вироблені на установках з використанням альтернативних джерел енергії, затверджені до 15 квітня 2017 року (дня набрання чинності даними змінами до Закону), продовжують діяти до 31 грудня 2020 року і можуть переглядатись лише за зверненням такого виробника.