1. Home
  2. /
  3. Новости
  4. /
  5. Заборони НБУ щодо Криму та російської валюти
6 ноября, 2014

Заборони НБУ щодо Криму та російської валюти

Національний банк України у своїй Постанові № 699 від 3 листопада 2014 року (набрала чинності 5 листопада 2014 року) встановив певні обмеження щодо здійснення інвестицій в об’єкти інвестиційної діяльності Криму, а також щодо використання російської валюти.

Зокрема, Національний банк у Постанові № 699 заборонив інвестиції резидентів в об’єкти інвестиційної діяльності, що розташовані (зареєстровані) на території Криму. Крім цього, регулятор встановив, що для цілей застосування нормативно-правових актів НБУ особа, місцезнаходження якої (зареєстрована/постійно проживає) на території вільної економічної зони «Крим», прирівнюється до нерезидента, а договори, укладені суб`єктами Криму із суб`єктами з місцезнаходженням (зареєстровані/постійно проживають) на іншій території України, є документами, що використовуються замість зовнішньоекономічних договорів під час застосування нормативно-правових актів НБУ.

Таким чином, перекази та платежі з материкової території України на територію Криму і навпаки будуть здійснюватись відповідно до нормативно-правових актів Національного банку, що стосуються переказу коштів за межі України / в Україну.

Крім того, Нацбанк заборонив проведення на материковій території України кредитно-депозитних операцій у російських рублях. Так у Постанові №699 йдеться про заборону проведення на материковій території України операцій в російських рублях:

  •  із залучення вкладів (депозитів) за договорами банківського вкладу (депозиту), зокрема збільшення суми вкладу (депозиту), які були розміщені до набрання чинності Закону України «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» (даний Закон набрав чинності 27 вересня 2014 року), а також пролонгація таких договорів;
  • надання коштів у кредит (позику), зокрема за кредитами овердрафт, а також шляхом пролонгації строку користування кредитом (позикою) або його часткою за договором, укладеним до набрання чинності Закону про ВЕЗ «Крим».

Ще одним обмеженням, яке було запроваджене Нацбанком, стала заборона переміщення через адміністративний кордон з Кримом готівкових російських рублів. Це обмеження не розповсюджується на переміщення фізичними особами суми, що не перевищує в еквіваленті 10 000 гривень, за умови її усного декларування посадовій особі митниці.

Все новости